Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı

Gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı. Nihal ve Bahar Candan’a lüks restoranlarda yapılan yemekli tanıtımlar ve tutuklu bulunan çete lideri Onur Apaydın‘la ilişki bağları soruldu. Candan kardeşler suçlamaları kabul etmedi.

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırılması; ‘Suç Örgütüne Üye Olma’ ve ‘Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama’ suçlarından gözaltına alındı. Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, bu soruşturma kapsamında Kars’tan gözaltına alınarak İstanbul’a getirilen İsrafil S. ile birlikte Candan kardeşlerin de Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde ifadeleri alındı.

Gerçek adını bilmiyormuş

Nihal ve Bahar Candan’a, Mayıs 2023’de düzenlenen operasyonda tutuklanan dolandırıcılık çetesinin lideri Onur Apaydın’la ilişkileri soruldu. Onur Apaydın’ın çok eski erkek arkadaşı olduğunu belirten Nihal Candan, onunla uzun süre önce ayrıldığını belirtti. Onur Apaydın’ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini anlatan Nihal Candan, onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ve bu uzaklaştırma kararını aldırdıktan sonra gerçek adının Onur Apaydın olduğunu öğrendiğini söyledi.

Tuzak lüks tanıtım yemekleri

İfadeleri tamamlanan Nihal Candan kardeşi Bahar Candan ve İsrafil S., bugün Küçükçekmece Adliyesi’ne gönderilecek.


TIKLAYIN – Bahar-Nihal Candan soruşturmasından ünlülerin doğum doktoru çıktı

TIKLAYIN – Gözaltına alınan Nihal Candan ve Bahar Candan soruşturmasında yeni detaylar

TIKLAYIN – Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltına alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x