‘Kibri emin olun aklının önüne geçmiş’

Kurum, “Özgür Efendi, sen kimsin ki; 650 bin gencimizin, ailelerinin, sevdiklerinin vatan sevgisini sorguluyorsun. vatana ihanetle, vatanı sevmemekle suçlusun? Gençlere, bu vatanın hiçbir evladına, kimse yafta vuramaz. Bu milletin evlatları, gençleri sana gereken cevap sandıkta verecek” dedi.

İmamoğlu’na tepki

Kurum burdaki programının ardından Eyüpsultan’da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İstişare Toplantısı’na katıldı. Kurum burada yaptığı konuşmada, 5 yıllık bakanlığı döneminde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun her bir şehrinde kendisinin eserleri olduğunu söyledi. İstanbul’un iş bilmez ellerde ve beceriksiz yönetim altında çok zaman kaybettiğini ifade eden Kurum, şöyle devam etti:

“İstanbul’umuzun 5 yılı ziyan edilmiş, heba edilmiştir. Sadece reklamla, algıyla, polemikle, bu koca 5 yıl geçmiştir. ‘İsrafı bitirdik.’ deyip o boy boy dizdikleri arabalardan daha fazlasını, bir türlü kime verdiklerini açıklayamadıkları o araçların 2 katını bugün şimdi hizmet aracı olarak kullandıklarını görüyoruz. ‘İsrafı bitirdik’ deyip 175 milyon lira tabelalara reklam bütçesi ayırdıklarını görüyoruz. İsrafı dibine kadar yaptıkları, 550 milyon lira para harcadıkları o konserleri görüyoruz. Yarı zamanlı belediyecilik yapan, arada sırada belediyeye uğrayan başkan çıkmış dün yine ‘Bir parmak eksilterek, el mi sallanır?’ demiş. Hani bizim işaretimiz var ya, Rabia işaretimiz. Üstüne tüm AK Parti’mizin seçmeniyle bu yetmezmiş gibi dalga geçip ‘Allah size akıl fikir versin’ demiş. Bu nasıl bir kibirdir ya. Kibri emin olun, o aklının önüne geçmiş. Ne var bu işarette? Bu işarette tek bayrak, tek millet var, tek devlet var, tek vatan var. Bunu neyinden rahatsız oldun?”

‘Tatile yollayacak’

CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden Ekrem İmamoğlu’na seslenen Kurum, “Sen git, 5 yıldır olduğu gibi yol yürüdüğün, ‘liderim’ dediğin o genel başkanını, il başkanını arkasından hançerlemeye devam et. Sen yine git, o İstanbul’un kaynaklarını İstanbul’a değil, kendi emellerin, kendi geleceğin için çarçur etmeye devam et. Ama 31 Mart’ta senin o eş genel başkanını da, seni de süresiz tatile yollayacak bu millet.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x