Dün Emrah Serbes, bugün Eylem Tok!

Yazar Eylem Tok ile estetik cerrahı Bülent Cihantimur’un ehliyetsiz çocukları T. C., kullandığı ciple emniyet şeridindeki ATV’leri biçti; dört kişi yaralandı, evli ve bir çocuk babası Oğuz Murat Acı hayatını kaybetti.

Kaza yerine giden yazar, yaralılar için ambulans çağırmak, polis veya jandarmaya haber vermek yerine çocuğuyla arkadaşlarını alıp, oturdukları siteye götürdü. Tok, oğlunu adalete teslim etmek yerine aynı gece onu Mısır’a kaçırdı.

İyi bir anne ve iyi bir yazar olmakla iyi bir insan olmak arasındaki farkı hepimize gösteren Tok’un savunmasına bakar mısınız?

“17 yaşında pırıl pırıl bir çocuk var. Ben bir anneyim. Bugün olsa yine yaparım. Ben yaralıları bilmiyorum, kim olduklarını bilmiyorum. Ben orada oğlumu korumak zorundayım. Ben diyorum ki ortada sıcak bir konu var. Aileler yanıyor. Büyük bir ateş var, biraz hafiflesin. Yani kana kan olmasın. Biz yurt dışına çıkarken asla ve asla bir ölü olduğunu bilmiyorduk.

Ben sadece çocuğumun güvende, adil bir şekilde yargılanmasını istiyorum. Ülke bana desin ki, ‘Kana kan yok. Biz bu çocuğa karşı bir şey yapmayacağız. Adalet yerini bulacak’ o zaman döneriz.”

ABD pasaportu var

Ehliyetsiz kullandığı ciple genç bir insanı hayattan koparan, bir çocuğu yetim, genç bir kadını dul bırakan T. C.’yi, ‘Pırıl pırıl bir çocuk’ diye sahiplenen bir annenin, empati yapıp, Acı Ailesi’nin acısını hissetmemesi inanılır gibi değil.

Türkiye’den bir an önce kaçmak için en erken uçuşun Kahire’ye olduğunu görünce uçtukları Mısır’da kalsalardı, iki ülke arasındaki anlaşma gereği iade edileceklerdi.

Yaptıklarıyla bir anda toplumun ‘nefret objesi’ haline gelen yazar ve oğlu nerede şimdi?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yaptığı açıklamaya göre onlar ABD’de şimdi.

Çünkü Eylem Tok, geleceğini düşünerek, oğlunu ABD’de doğurduğu için T.C., çifte pasaport sahibi…

Türkiye ile ABD arasında da suçluların iadesi anlaşması var.

Şimdiye kadar bu anlaşmanın gereğini yapmayan ABD, pasaportunu taşıyan birini iade eder mi?

Üç can, 4 yıl hapis

Yazar Eylem Tok, oğlunu kaçırmak yerine adalete teslim etse, alacağı ceza ve yatarı ne?

Eylem Tok’un meslektaşı Emrah Serbes, 1.25 promil alkollü olarak kullandığı otomobille Ayhan Özçelik, eşi Nilgün Özçelik ve 16 yaşındaki kızları Zeynep Özçelik’i öldürmekten 13 yıl 4 ay ceza aldı.

Serbes, 2017’de girdiği cezaevinden 2021 yılında çıktı! Trafikte üç kişinin ölümüne sebep olup, dört yılda çıktığına göre, T.C.’nin durumun hesap etmek hiç de zor olmasa gerek.

Eylem Tok ile Emrah Serbes’in yazarlıktan başka ortak yönleri daha var:

Ölümlü trafik kazasından sonra adaletin tecelli etmesine razı olmak yerine kaçmak!

Hatırlarsanız; Serbes, hapse girmemek için arkadaşı Kenan Doğru’nun suçu üstlenmesine razı olup, adaletten kaçmayı denemişti.

Demek ki, adaletin tecelli etmesini sevmiyor bazı yazarlar.

GÜNÜN SÖZÜ

“Bir insan acı duyarsa canlıdır. Başkasının acısını duyuyorsa insandır.” (Tolstoy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x