Opera sanatçısı Güven Dağüstün’e ‘hakaret borcu’ndan uçakta gözaltı: “Bence devlete daha çok maliyet çıkardı”

T24 Haber Merkezi

Opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, Bodrum-İstanbul uçağının kapısında gözaltına alındı. Havaalanı karakoluna götürülen Dağüstün’ün, mahkum olduğum bir hakaret davasından 2 bin 185 TL borcunu ödemediği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılarak gözaltına alındığı öğrenildi. Borcunu ödemesine rağmen sistem görünmediğini ve bu nedenle polisler eşliğinde bankadan ödeme yaptığını söyleyen Dağüstün, havaalanından savcılığa götürülerek serbest bırakıldı.

Dağüstün’ün paylaşımına göre, mahkum olduğum bir hakaret davasından 2 bin 185 TL borcunu ödemediği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bodrum-İstanbul uçağında bulunduğu sırada havaalanı polisleri tarafından gözaltına alınan Dağüstün, borcunu ödediğini ancak sistemden görünmediği için bir daha ödeme yapmak durumunda kaldığını duyurdu. Havaalanından savcılığa götürülen Dağüstün, ödemenin UYAP sitemine yansımasının ardından serbest bırakıldı. 

Dağüstün’ün X hesabından paylaşımı şöyle:

“Şimdi ödemem gerektiği, yoksa cezaevi falan diyorlar. Neyse, polisle Ziraat Bankası’na gidiyoruz. Ödüyorum. Karakola dönüyoruz. UYAP’tan yakalama kararımı düşüyorlar. Savcıyı arıyor memur. Savcı, getirin burdan salarız diyor. Ekip arabasıyla savcılığa geçiyoruz.

Savcı salıyor.

Sabah Bodrum – İstanbul uçağı. Körüğe yanaşmışız. İnsanlar ayakta, kapı açılsın diye bekleniyor.

Kapıdan kabin görevlisi bağırıyor:

“22A’da oturan misafirimiz Güvenç Dağüstün”

“Buyrun” diyorum.

Öne gelmemi istiyor. Eşyalarımı alıp, bekleyenleri yara yara 22’den öne yürüyorum. Tanıyanlar oluyor. “Hayırdır Güvenç Bey” falan diyorlar. “Hayır olsun” diyorum.

Uçağın kapısında iki polis memuru.

GÖZALTINA ALINIYORUM.

Business’tan önce indim ilk defa.

VIP bir şekilde havaalanı karakoluna gidiyoruz ekip arabasıyla.

Sonra öğreniyoruz ki mahkum olduğum bir hakaret davasından 2.185 (ikibinyüzseksenbeş) TL borcum görünüyor. Bunun için böyle bir gözaltı mı yapılır? Ki ben daha önce o borcu ödemişim. Bir şekilde düşmemiş.

Şimdi ödemem gerektiği, yoksa cezaevi falan diyorlar. Neyse, polisle Ziraat Bankası’na gidiyoruz. Ödüyorum. Karakola dönüyoruz. UYAP’tan yakalama kararımı düşüyorlar. Savcıyı arıyor memur. Savcı, getirin burdan salarız diyor. Ekip arabasıyla savcılığa geçiyoruz.

Savcı salıyor.

Başından sonuna saçmalık. Polisinden savcısına herkes bu konuda benle aynı fikirde. Zaten hızlıca hallediyorlar işlemleri. Ama en hızlısı bile 2 saat sürüyor tabii ki.

Sonra bitiyor, gidiyorum işte.

2.185 TL ceza borcum bence devlete daha çok maliyet çıkardı. Yaşanan gerginliği, 200 uçak yolcusunun mağduriyetini falan saymıyorum.

Bunlar saçma sapan işler gerçekten. Aklım almıyor.

Bugün de bunları yaşadım!”

Editörün notu: Paylaşımdaki ifadeler aynı şekilde aktarılmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x