Kızını bir günde 111 kez arayıp evine izinsiz giden anneye 6 ay hapis

Güney Kore’de, kızına gün içinde 306 kısa mesaj gönderip, 111 kez arayan anne, yasak kararına rağmen evine de izinsiz girince 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Anne hapis cezasının yanı sıra 40 saat eğitime zorunlu tutuldu.

NTV’nin The Korean Herald gazetesinden aktardığı habere göre 50’li yaşlarındaki bir kadın, Daejeon kentinde yaklaşık bir sene boyunca kızını hem sözlü hem de fiziksel yolla taciz etti. Annenin attığı mesajlar başlangıçta İncil okuma tavsiyesi ve kızının evde olup olmadığını sorgulama gibi talepler içeriyordu. Fakat kızı yanıt vermekten sakındıkça mesajların tonu kızının cinsel davranışına ilişkin aşağılayıcı yorumları da kapsadı.

Anne, kızını fiziksel olarak da takip ediyor evini bir gündte sekiz kez ziyaret ediyor ve evin içine bakmakla tehdit ediyordu. Kızının şikayeti üzerine uzaklaştırma kararı verilen anne buna rağmen eve altı kez daha izinsiz girdi. Daejeon Bölge Mahkemesie ylemlerinin kasıtlı veya önceden planlı olmadığını iddia eden annenin savunmasını kabul etmedi ve 6 ay hapis cezasıyla birlikte 40 saatlik eğitim almasına karar verdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir